Bugun, 18-noyabr – O'zbekiston Respublikasining Davlat bayrog'i to'g'risidagi qonuni qabul qilinganligining 33 yilligi munosabati bilan universitet 5-sonli TTJ kutubxonasida ARM xodimlari tomonidan tadbir o’tkazildi.
Unda ARM xodimlari D.Xo’jayeva, R.Otajonova, Q.Ro’zmetovalar, Ijtimoiy – iqtisodiy fanlar fakulteti xotin-qizlar masalalari bo‘yicha dekan maslahatchisi Q.Otaboyeva, fakultet tyutorlari ishtirok etib, talabalar bilan davlat bayrogʻining tarixiy ahamiyati, bayroq har bir xalqning, millatning gʻurur va iftixori ekanligini borasida suhbat olib borishdi. Davra suhbatida talabalar o‘tmishimiz, bugungi kunimiz va kelajagimiz ramzi bo‘lgan Davlatimiz bayrog‘i haqidagi o’z bilimlarini yana bir bora mustahkamladi.

Today, November 18 - in connection with the 33rd anniversary of the adoption of the Law on the State Flag of the Republic of Uzbekistan, an event was held by the ARM staff in the university's TTJ library No. 5.
ARM employees D. Khojayeva, R. Otajonova, Q. Rozmetovalar, adviser to the dean on women's issues of the Faculty of Social and Economic Sciences K. Otaboyeva, tutors of the faculty took part in it, and discussed with the students the historical significance of the state flag, the flag they talked about the fact that it is the pride and honor of every people and nation. At the roundtable discussion, students once again strengthened their knowledge about the flag of our country, which is a symbol of our past, present and future.